Pagrindinė Informacija
Informacija.
Balandžio 8-22d.
Pažintinė-poilsinė kelionė su vadovu iš Lietuvos
1899 Eur + lėktuvo bilietai (nuo 950 Eur)
Meksiko miestas – Teutihuakano piramidės – Tasko del Alarkon – San Krsistobal de la Casas – Santo Domingo de Palenque – San Francisko de Kampeče – Selestuno parkas – Merida – Čičen-Itza – Plaja del Carmen.
EPO kviečia susipažinti su sena Meksikos kultūra ir egzotiškais gamtos kampeliais.
Puikiai sudėliota programa, saugi kelionė su nedidele grupele keliautojų.
Pradžioje susipažinsime su šios spalvingos šalies istorija ir nepaprasto grožio gamta, pasidžiaugsime maloniai saulėtu Meksikos pavasariu, kai dar saulė neįkyri ir nevargina keliaujančių, o paplūdimiuose lepina apglėbdama šiltais spinduliais. Oras kelionei dabar nuostabus, vandens temperatūra mūsų pasirinktuose paplūdimiuose – apie 25 C, tinkamiausi orai keliauti ir poilsiauti prie Karibų jūros.
Šioje pažintinėje kelionėje nuo Meksiko miesto iki Jukatano pusiasalio aplankome:
• spalvingąją sostinę – Meksiko miestą, garsiausius muziejus;
• milžinišką piramidžių kompleksą Teotihuakaną;
• sidabro miestą Tasko ir ilgiausius požeminius urvus po miestu;
• gamtos stebuklą – įspūdingą Sumidero kanjoną;
• smaragdinius krioklius ir šventuosius indėnų ežerus;
• indėnų miestą džiunglėse – Santo Domingo de Palenque;
• Meksikos įlanką ir piratų miestą Kampeče;
• Nacionalinį Selestuno parką su rožiniais flamingais ir karstiniais ežerėliais;
• Majų piramides Čičen-Icoje;
• ir dar daug kitų nuostabiausių kampelių keliaujant su nedidele grupele bendrakeleivių.
Į kelionės kainą įskaičiuota | – Transportas visos kelionės metu (mikroautobusas ar autobusas, priklausomai nuo grupės dydžio); – vidinis perskridimas Meksko miestas – Čiapas; – apgyvendinimas viešbučiuose, dviviečiuose kambariuose (3-4****) su pusryčiais visos kelionės metu; – vietinių rusakalbių-anglakalbių gidų paslaugos; – lydinčio vadovo-vertėjo iš Lietuvos paslaugos; – kelionės dokumentų sutvarkymas. |
Į kelionės kainą neįskaičiuota | – Lėktuvo bilietai Vilnius – Meksikas ir Kankunas – Vilnius (nuo 1100 EUR); – registruotas bagažas, priklausomai nuo oro linijų; – galimos papildomos ekskursijos poilsio prie jūros metu; – bilietai į programoje numatytas ekskursijas, pažymėtas žvaigždutėmis; – arbatpinigiai vietiniam gidui ir vairuotojui; |
Pastabos | – Nacionalinės šventės, valdininkų apsilankymo ar kitais galimais atvejais nacionaliniai rūmai turistams yra neprieinami. Tokiu atveju organizatorius pasilieka teisę atšaukti vizitą į rūmus. – Galima užsisakyti geresnį viešbutį poilsiui prie jūros su pilnu maitinimu už papildomą kainą. |
Kelionės programa
1 diena. Kelionė į Meksiką

Skrydis. Vilnius – Europos miestas – Meksikas. Atskrendame į Meksiko miestą. Pervežimas į viešbutį. Įsikuriame patogiame viešbutyje miesto centre. Meksikoje keičiasi laikas – prasideda nuotykiai ir tikros atostogos! Nakvynė viešbutyje.
2 diena. Meksiko miestas.

Po pusryčių apžvalginė ekskursija po spalvingąją Meksikos sostinę: Konstitucijos (Sokalo) aikštė, didžiausia Lotynų Amerikoje katalikų katedra iškilusi ant actekų laikų Teokalio šventyklos griuvėsių; Nacionaliniai rūmai – prezidentūra su garsiomis Diego Rivjeros freskomis* (lankoma pagal galimybes). Grupės pageidavimu lankome didžiausią pasaulyje Lotynų Amerikos Antropologijos muziejų, saugantį gausias antropologines ir archeologines majų civilizacijos kolekcijas iki ispanų kolonizacijos laikotarpio ir garsųjį Saulės akmenį. Pagal galimybes, siūlome aplankyti Fridos Kahlo muziejų istoriniame Kojokano rajone, užsukti į Santa Fe – moderniausią sostinės rajoną. Nakvynė viešbutyje.
3 diena. Meksikas – Teotihuakanas

Po pusryčių išvykstame į seną actekų Dievų miestą Teotihuakaną *– muziejų po atviru dangumi Teotihuakaną. Plati Mirusiųjų alėja Saulės ir Mėnulio piramidės remiančios debesis, plunksnuotosios Gyvatės šventykla, raižiniai ir freskos ant uolų pasakoja apie buvusias civilizacijas ir actekų karalystės klestėjimą. Užkopę į aukščiausias piramides, apžiūrėję miestą, siūlome atsipūsti tradiciniame restoranėlyje. Laisvas laikas susikaupimui. Nakvynė viešbutyje.
4 diena. Kakauamilpo olos – magiškas sidabro miestas Tasko de Alarkon

Po pusryčių keliaujame į pietinį Gerrero regioną, į magišką sidabro miestą Tasko de Alarkon. 1529 m. čia buvo atrasta sidabro gysla ir pradėtas kasti sidabras, miestas buvo vadinamas Sidabro sostine. Pakeliui patyrinėsime didžiausius Meksikoje Kakauamilpos stalagmitinius urvus: nusileidus laipteliais į gilią įgriuvą atsiveria paslaptingas stalagmitų-stalaktitų pasaulis. Du kilometrus besitęsiantis kelias veda per įspūdingiausias šalies grotas su 27 salėmis, kuriose šmėžuoja gyvūnų, senovės olų gyventojų siluetai, skamba klasikinė muzika ir netgi groja Akapulko filharmonijos orkestras… Paslaptingas stalagmitų pasaulis paslėptas po didžiuliu kalnu ir pasibaigia už 10 kilometrų. Lankymui atidaryta tik nedidelė požeminės karalystės dalis. Pasiekę kalnų miestelį, visą dieną praleisime tyrinėdami jo senamiestį, lyno keliu pasikelsime į kalnus įkvėpti gryno oro ir pasigrožėti spalvingomis apylinkėmis. Jaukios vingiuotos gatvelės grįstos akmenimis, senoviški XVIII a. namai su fontanais kiemuose, barokinių bažnyčių kupolai, raudonuojantys čerpių stogai žalių kalnų fone… Tasko miestas paskelbtas istoriniu paminklu ir vienu iš romantiškiausių miestelių Meksikoje. Pagrindinė miesto aikštė Placa Borda lyg apžvalginė aikštelė iškilusi virš miesto, šalimais – Žozefo de la Borda, sidabro pramonės pradininko Tasko mieste, namas – muziejus, barokinė Šv. Prisko katedra, amerikiečio Spartlingo muziejus, kuriame galima apžiūrėti puikią indėnų kultūros kolekciją. Sidabro kasyklų miestas iki mūsų dienų išlaikė senas sidabrakalių tradicijas: jaukiose pėsčiųjų gatvelėse daugybė šeimos sidabro dirbinių parduotuvėlių ir turgelių, viliojančių nusipirkti kokybiškų papuošalų ir kitokių dirbinių. Sakoma, kad, jei suvertume visus dirbinius į ilgą grandinę, tai ja galėtume apjuosti visą Meksiką. Nakvynė viešbutyje.
5 diena. Žaliasis Čiapaso regionas. Mexico – San Cristobal de las Casas

Po pusryčių atsisveikiname su žaviuoju Tasko miesteliu ir vykstame į oro uostą. Dviejų valandų skrydis į žaliąjį Čiapaso (Chiapas) regioną, garsėjantį lietaus miškais ir gyvomis indėnų tradicijomis: vietiniai vis dar vilki spalvingus tradicinius drabužius, aktyviai kovoja už indėnų teises. Iš oro uosto vykstame į kolonijinį San Kristobalio miestelį, įkurtą pirmųjų Meksikos misionierių aukštai kalnuose. Spalvinga ispaniškų namų architektūra ilgomis gatvelėmis išsidriekusiomis žaliuose kalnų šlaituose – retas baroko ir vietinės architektūros derinys. Miestelis įtrauktas į romantiškiausių Meksikos miestų sąrašą. Vakare galima pasivaikščioti po miestelio centrą, pasigrožėti architektūros paminklais. Nakvynė San Kristobalyje.
6 diena. San Cristobal – Zinacatan and Chamula – Sumider kanjonas – San Cristobal

Po pusryčių lankome San Kristobalio miestelio šv. Dominyko bažnyčią, indėnų turgų. Miestelyje iki šiol gyvena indėnai majai, išsaugoję savo tradicijas, tikėjimus ir papročius. Net krikščioniškose bažnyčiose persipina indėniški ir krikščioniški papročiai ir apeigos: Mistiniame Zinacatan kaimelyje pasitinka spalvinga majų indėnų bendruomenė, San Juan Chamula miestelio indėnai išsikovojo kultūrinę autonomiją Čiapas regione: jų religinėse apeigose susipynę senieji indėniški tikėjimai su krikščionybe (žvakėmis apšviestoje bažnyčioje pamaldų metu iki šiol aukojamos vištos ir meldžiamasi majų Tsotsil ir Lakandon dialektais). Katalikų bažnyčioje čia galima sutikti šamanus ir stebėti sakralines ceremonijas, kuriose apeigos atliekamos įvairiomis kalbomis, netgi lotyniškai!
Keliaudami per Siera Madre kalnus, atvykstame į Tuxla Gutierrez kaimelį, aplankome Sumidero kanjoną ir nedidelį majų indėnų kaimelį Chapa de Corzo, įkurtą konkistadorų XVI a., garsėjantį Soke karnavalais, maurų stiliaus fontanu, didžiuliu senu kapokmedžiu su įspūdingu dygliuotu kamienu, vietiniu vadinamu „girta lazda“. Šis nedidelis miestelis įtrauktas į romantiškiausių Meksikos miestų sąrašą. Kerintis Sumidero kanjonas laikomas Čiaspas regiono gamtos stebuklu. Apžiūrėję kanjoną iš viršaus, nusileisime prie upės. Siūlome kateriu paplaukioti po įspūdingą kanjoną Grichalvos upe. Saulė, apšviečianti stačius kanjono šlaitus, niekuomet nepasiekia upės paviršiaus, laivelis tyliai slysta vandens pavišiumi, sustodamas prie gražiausių uolų: Gvadelupės Dievo Motinos uola, Kalėdų eglutės uola nuo kurios žemyn trykšta vaivorykštinė vandens srovelė… Aukščiausia kanjono vieta siekia net 1000 metrų. Legenda pasakoja, kad nuo šios uolos nušoko ispanams nenorėję pasiduoti drąsūs indėnų kariai. Kaimeliuose veikia spalvingi indėniški turgūs, kuriuose galima įsigyti įspūdingų suvenyrų, o kanjone sutikti beždžionių, primenančių didžiulius vorus. Nakvynė viešbutyje.
7 diena. Per džiungles į Palenkę. San Cristobal – Misol Ha kriokliai – Palenkė

Pusryčiai. Šiandien atsisveikiname su mielu San Christobalo miesteliu ir važiuojame į džiunglėse įsikūrusią San Domingo de Palenkę (Palenque), saugančią daugybę majų paslapčių. Kalnuose tarp Palenkės ir Ocosingo aplankysime nuostabų gamtos kampelį – smaragdines krioklių kaskadas. Nusileidę nuo nuo šaltų Lakandono viršukalnių, išsimaudysime krištoliniuose Misol Ha kriokliuose. Penkių valandų kelias neprailgs. Atvykimas į Palenkę, buvusį majų kultūrinį centrą apaugusių tropiniais miškais kalnų papėdėje, išraižytą kalnų upelių ir šaltinių. Šiame mieste rasta net 500 pastatų griuvėsių. Visi pastatai buvo pastatyti rankomis, nesinaudojant jokiais metaliniais įrankiais…Nakvynė jaukiame viešbutyje džiunglių paunksmėje.
8 diena. Palenkė – Kampečė

Po pusryčių lankome Palenkės archeologinį parką. Kvadratinis bokštas, primenantis viduramžišką varpinę, dvi piramidės formos šventyklos – dvyniai – Saulės ir Kryžiaus, karališkosios kapavietės… Po pietų pasieksime Meksikos įlankos Kampečės uostą- tvirtovę, statyta dar ispanų laikais. Tai tikras miestas mieste, Kampečės valstijos sostinė. Geriausiai miestą apžiūrėti galima važiuojant turistiniu traukinuku. Lankome istorinį miesto centrą: galingos tvirtovės sienos, su dvejais vartais… Tvirtovėje, kuri gindavo uosto gyventojus nuo piratų antplūdžių XVII-XVIII a., ir galinguose bastionuose šiandien įkurtas muziejus, pasakojantis karo istoriją. Nakvynė viešbutyje.
9 diena. Salestuno nacionalinis parkas – Merida

Po pusryčių lankome įspūdingą archeologinį Ušmalio parką, pastatytą unikaliu majų baroko stiliumi. Miestas apleistas prieš kelis amžius, o, atrodo, lyg būtų gyvas. Jo rūmai ir piramidės apsuptos legendomis ir neįspėtomis mįslėmis, o pavadinimas sako, kad miestas buvo pastatytas tris kartus. Archeologinis senovinio majų miesto griuvėsių parkas įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašus. Žaluma saugo apglėbusi dar kelias piramides: Burtininko, Vienuolių, Gubernatoriaus rūmų, Vėžlių šventyklos… Viena iš jų unikali – apskrita, statyta dar X a. ir pašvęsta lietaus dievui Čakui. Po pietų galėsime pasilepinti nuostabiame gamtos kampelyje – Selestuno nacionaliniame parke: mangrovių miškai, raudonieji flamingai, smaragdiniai ežerėliai – tikras rojus! Nepamirškite maudymosi kostiumėlio! Tęsiame kelionę į Meridą, vadinamą Jukatano pusiasalio sostine. Nakvynė viešbutyje.
10 diena. Merida – Čičen Itsa – Ik Kulio ežeras

Pusryčiai. Vykstame į baltąjį miestą Meridą, garsėjančią Monteko rūmais ir nuostabia kolonijinio laikotarpio katedra. Ekskursijos po miestą metu aplankysime Nepriklausomybės aikštę, pasivaikščiosime po platų Passeo del Montexo prospektą, apsuptą ištaigingomis europietiško stiliaus vilomis. Vėliau vykstame į Čičen Itzą, dar vadinamą septintuoju pasaulio stebuklu, ir karstinėje įgriuvoje susiformavęs požeminis ežeriukas vadinamas Ik-Kil senotu patiks visiems, nes tai ypač vaizdinga ir gaivi žalio miško vietelė. Senotai – (tai šaltiniai – majų kalba) gilūs karstiniai ežerėliai susidarę lietaus vandeniui išplovus paviršinį klinčių sluoksnį ir susijungus požeminiams urvams. Pasakojama, kad senovės majai senotus laikė šventais ežerais ir vartais į požeminę mirusiųjų karalystę. Išsimaudę ežere, vykstame į Majų Rivjerą. Plaja del Carmen. Atsigaivinę keliaujame toliau iki šventojo majų miesto Čičen Icos: Iškalbinga Kukulkano piramidė, Jaguarų šventovė, Karakolio observatorija, iškalbingi Tūkstančio kolonų komplekso griuvėsiai, Šventasis šaltinis… Kelionė link Karibų jūros pakrantės. Nakvynė viešbutyje.
11-13 dienos. Poilsis prie Karibų jūros

Kelionė po Meksiką buvo iš tiesų intensyvi, pilna įspūdžių… Atėjo laikas poilsiui, maudynėms ir saulės vonioms Karibų jūros pakrantėje. Nakvynė viešbutyje .
14 diena. Kelionė namo

Pusryčiai. Šiandien – paskutinė mūsų kelionės diena. Pasiliekantys ilgesniam poilsiui pajūryje ir išskrendantys namo pilnomis įspūdžių širdimis… Pervežimas į oro uostą. Skrydis Kankūnas – Europos miestas – Vilnius.
Rezervuojant reikia sumokėti 1000 eurų avansą.